Blogs

Blogs – šādu apzīmējumu ir dzirdējis jau teju ikkatrs. Un šāds nosaukums saistās ar kādu konkrētu cilvēku, tā domu, ikdienas gājuma vai dienasgrāmatas fiksēšanu elektroniskā formātā. 

Blogi tiek pasniegti dažādos formātos. Uzskata, ka pirmais blogs bija Links.net, ko izveidoja Džastins Halls 1994. gadā, kad viņš bija students. Tajā laikā tas netika saukts par blogu, bet par personīgo dienasgrāmatu. 1997. gadā radā termins „weblogs”. Šo terminu izgudroja Džorns Bargers „logging the Web” vietā.

Citējot jau 2007.gada 17.aprīļa laikrakstā “Diena” publicēto Māra Kūlas rakstu Personālā latviešu valoda, skaidrojums angliskajam “blog” meklējams  tepat – internetā.  Un, proti, “blogi ir periodiskas, secīgas personu (nevis personāla) domu un tīkla saišu publikācijas internetā. (..) “blog” ir saīsinājums no “Web Log”, un tajos atspoguļo gan to, kas notiek bloga autora personiskajā vai darba dzīvē, gan internetā, tajā apvienojas dienasgrāmatas un norāžu elementi. Katrs lasītājs var mijiedarboties ar konkrēta bloga autoru un citiem lasītājiem; angliski blogus sauc arī pilnā vārdā par “web log” jeb “weblog”.”

Latviešu valodnieki iesaka blogus saukt par emuāriem, taču Andrii art tomēr pieturēsies pie nosaukuma BLOGS.

Blogošana, jeb savas dzīves, notikumu vai interešu aprakstīšana ir ieņēmusi stabilu komunikācijas nišu mūsdienās. Nav vairs iedomājamas sociālās vietnes bez blogeriem, kas vēstī savus uzskatus, sniedz skaidrojumus lietām, veido video materiālus, reklamē vai prezentē dažnedažādas lietas, kas tiek piespēlētas no dažādu ražotāju, izgatavotāju un tirgotāju puses. Blogošana ir jau krietnu laiku ienesīga un pat prestiža nodarbošanās. Nevar pat saprast, kas ir prestižāk – būt kādas valsts prezidentam vai blogerim. 🙂 Kuram ir vairāk sekotāju? Un pat bail iedomāties cik ļoti blogeri spēj iespaidot cilvēkus.. Tādēļ katram bogerim der padomāt par to, cik ļoti liela ir atbildība par to, kas tiek rakstīts, darīts vai vēstīts.

Arī Andrii Art vietnē/internetveikalā ir bloga sadaļa. Šeit tiek stāstīts par to, kas ir aktuāls Andrii Art – viss par jostām, par ādu, par instrumentiem, par pašu Andrii Art. Bloga mērķis ir ne tikai stāstīt par Andrii Art notiekošo, bet arī izglītot par dažādām jomām, kas ir saistītas ar izstrādājumiem un to izgatavošanu. Blogus rakstam ne tikai, lai pastāstītu par lietām, kas interesē mūs, bet arī, lai veidotu dialogu ar mūsu vietnes apmeklētājiem.

Andrii Art vēlas būt ne tikai ražotājs, kas izgatavo skaistas lietas, bet arī draugs, kas sniedz papildus zināšanas par jomām, kurās paši katru dienu izglītojamies.

Tiekamies blogos un gaidam arī ierosinājumus no Jums par to, ko vēlaties lasīt!

Perfektā izvēle sev un citiem!
© 2022 Soflyy. All rights reserved.
©2024 ANDRIIART. ALL RIGHTS RESERVED.