Banku kartes

Vai zinājāt, ka Banku karšu norēķinu sistēmas pirmsākumi meklējami jau 1946. gadā, kad Bruklinas baņķieris Džons Higgins izdomāja Bankas norēķinus ar Charge-it sistēmu. 

Šis norēķinu veids paredzēja, ka klienti, veicot sīkos pirkumus veikalā, parakstīja tur kvītis, kuras savukārt veikals attiecīgi pēc tam tās iesniedza bankā un banka norēķināja attiecīgās naudas summas no klientu kontiem un atmaksāja veikalam naudu par izsniegtajām precēm. Šī norēķinu sistēma bija pieejama tikai šīs konkrētās bankas klientiem. Piecus gadus vēlāk banka jau izsniedza savu pirmo maksājumu karti. 
Pirmā norēķinu karte, kādu to mēs zinam mūsdienās, kas bija pieejama plašam cilvēku pūlim, parādījās 1949. gadā, kad to ieviesa Diners Club Amerikā saviem klientiem. Šī karte jau pildīja pilnvērtīgu funkciju un banka pildīja tieši vidutāja pienākumus starp klientu un komercstruktūru. Šī karte skaitījās kā debetkarte, bet realitātē pildīja kredītkartes fukcijas, kur mēneša beigās tika debetētas attiecīgas naudas summas no klienta konta, saskaņā ar rēķinu, kas tika tiem izrakstīts.
Bankas kartes pirmssākumos tika izgatavotas no kartona un celuloīda. Taču pēc American Express kartes palaišanas, 1959. gadā, kartes jau tika izgatavotas no plastmasas. 
Kāpēc mēs to stāstam? Tāpēc, ka gribam vērst Jūsu uzmanību uz to, ka karšu norēķinu sistēma ir ērta un arī Andii Art var norēķināties par iegādāto preci ar Bankas karti, jo, ejot līdzi laikam, mēs jau vairāk kā gadu izmantojam bankas POS terminālu, kuru ērti varam vienmēr paņemt līdz. Tas ir ērti un ātri ne tikai priekš mums, bet arī priekš mūsu klientiem.

Perfektā izvēle sev un citiem!
© 2022 Soflyy. All rights reserved.
©2024 ANDRIIART. ALL RIGHTS RESERVED.
UZMANĪBU!
No 18.08.2024 - 08.09.2024 Andrii Art interneta veikalā būs iespējama tikai PASŪTĪŠANAS opcija.

Pasūtījumu izgatavošana atsāksies no 09.09.2024

Cieņā, Andris Mihaļskis (Andrii Art)